Viikkokisojen tulokset
11.7.2020 8:40 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Viikkokisojen tulokset

Lapin Salaman kesän avoimet viikkokisat jatkuivat Lapin urheilukentällä to 9.7.2020. Osanottajia oli 70. Lajeina pitkän matkan juoksut 60-1000m sekä pallo/keihäs.

Tulokset

T-2018 60m: 1) Lilia Paavola 24,8, 2) Viivi Ränkman 39,5, 3) Senja Ränkman 39,9, 4) Alva Sabel 40,6, 5) Ilona Salminen 59,7

pallo: 1) Lilia Paavola 117, 2) Senja Ränkman 116, 3) Ilona Salminen 100, 4) Alva Sabel 95, 5) Viivi Ränkman 43

T-2017 60m:1) Pihla Ränkman 19,7, 2) Iisa Vuorio 19,9, 3) Venla Vuoristo 24,2, 4) Linnea Lehtinen 25,1, 5) Selma Koivisto 26,1

pallo: 1) Venla Vuoristo 243, 2) Pihla Ränkman 230, 3) Iisa Vuorio 221, 4) Linnea Lehtinen 166, 5) Selma Koivisto 137

T-2016 100m: 1) Vilja Ränkman 30,5, 2) Iiris Tuominen 32,2, 3) Suvi Ala-Kulju, 32,6, 4) Minea Vaimala 39,3

pallo: 1) Suvi Ala-Kulju 435, 2) Vilja Ränkman 365, 3) Iiris Tuominen 350, 4) Minea Vaimala 233

T-2015 100m: 1) Alina Tukia 26,4, 2) Aada Paavola 26,9, 3) Eevi Ränkman 35,2, 4) Emelie Koca 35,7

pallo: 1) Alina Tukia 475, 2) Aada Paavola 382, 3) Emelie Koca 307, 4) Eevi Ränkman 207

T-2014 100m: 1) Milja Palteisto 22,4, 2) Nella Suonpää 22,9, 3) Isla Dits 23,7, 4) Sade Mäkeläinen 24,9, 5) Armi Tuominen 26,0

pallo: 1) Armi Tuominen 760, 2) Milja Palteisto 681, 3) Isla Dits 676, 4) Sade Mäkeläinen 660, 5) Nella Suonpää 555

T-2013 100m: 1) Hilla Tukia 19,9, 2) Asta Sainio 20,0, 3) Maisa Mäkilä 20,2, 4) Emilia Lehtinen 21,8

pallo: 1) Hilla Tukia 12,01, 2) Maisa Mäkilä 11,03, 3) Asta Sainio 10,43, 4) Emilia Lehtinen 7,98

T-2012: 600m: 1) Isla Seppänen 2.26,6, 2) Senni Koivisto 2.39,3, 3) Ruska Mäkeläinen 2.48,7, 4) Hilla Lappalainen 2.50,9, 5) Ida Yrjölä 3.22,8, 6) Sinna Salmela 3.43,9

keihäs: 1) Ida Yrjölä 839, 2) Senni Koivisto 809, 3) Hilla Lappalainen 658, 4) Isla Seppänen 657, 5) Aada Katila 473, 6) Ruska Mäkeläinen 406, 7) Sinna Salmela 371

T-2011 600m: 1) Sofia Hentonen 2.32,3, 2) Ella Varjus 2.51,4, 3) Amanda Lehtinen 3.04,8

keihäs: 1) Amanda Lehtinen 10,80, 2) Ella Varjus 352, 3) Sofia Hentonen 339

T-2010 1000m 1) Milja Ränkman 5.10.0. 2) Iida-Maria Huhtakallio 5.29,0

keihäs: 1) Neea Suonpää 10,19, 2) Milja Ränkman 8,35, 3) Iida-Maria Huhtakallio 7,89

T-2009 1000m: 1) Vanessa Varjus 5.05,0

keihäs: 1) Vanessa Varjus 5,26

T-2008 keihäs: 1) Sara Nurmela 9,95

T-2007 keihäs: 1) Ella-Leena Huhtakallio 12,59

T-2006 1000m: 1) Roosa Tuominen 4.21,0

keihäs: 1) Roosa Tuominen 17,39, 2) Alina Hakala 17,25

P-2017 60m: 1) Toivo Leinonen 22,0, 2) Viljo Lehtonen 23,5, 3) Noel Suonpää 53,4

pallo: 1) Viljo Lehtonen 388, 2) Toivo Leinonen 235, 3) Noel Suonpää 200

P-2016 100m: 1) Oliver Salminen 26,7, 2) Elmo Palteisto 31,5, 3) Frans Ylijoki 31,6, 4) Jasse Maijala 31,8, 5) Eemil Valtonen 42,9 pallo: 1) Oliver Salminen 678, 2) Eemil Valtonen 398, 3) Frans Ylijoki 347, 4) Elmo Palteisto 299, 5) Jasse Maijala 197

P-2015100m: 1) Santtu Hentonen 24,6, 2) Rames Phumbang 24,7, 3) Eetu Suonpää 24,8, 4) Tino Heino 29,4, 5) Eino Leinonen 29,5, 6) Leevi Vuoristo 29,6

pallo: 1) Tino Heino 708, 2) Eino Leinonen 593, 3) Eetu Suonpää 506, 4) Leevi Vuoristo 393, 5) Santtu Hentonen 347, 6) Rames Phumbang 345

P-2014 100m: 1) Juuse Maijala23,4, 2) Ilmo Sulonen 23,7, 3) Roope Arousva 24,3

pallo: 1) Roope Arousva 954, 2) Juuse Maijala 734, 3) Ilmo Sulonen 5067

P-2013 100m: 1) Eero Tuominen 22,4, 2) Kosti Ylijoki 23,3, 3) Onni Ränkman 24,4

pallo: 1) Eero Tuominen 11,80, 2) Kosti Ylijoki 8,77, 3) Onni Ränkman 8,35

P-2012 keihäs: 1) Lenni Suonpää 9,40

P-2011 600m: 1) Frans Nurmela 2.46,5, 2) Lenni Mäkilä 2.47,8

keihäs: 1) Lenni Mäkilä 12,68, 2) Frans Nurmela 10,90, 3) Eelis Merenkivi 5,49

P-2010 keihäs: 1) Vihtori Käri 7,65

Kisojen tulokset löytyvät myös täältä https://lapinsalama.fi/yleisurheilu/36895/yleisurheilun-viikkokilpailut-2020

Urheilukentän viikkokilpailut jatkuvat to 16.7. klo 18. Lajeina pikajuoksut ja pituushyppy/korkeushyppy.


   
Lisää uutisia
Lapin Salama ry
Kategoriat